A kuratórium összetétele

Ismerd meg alapítványunk kuratóriumi tagjait!

Szabó Rudolf
kuratóriumi elnök

Email: ingtex@t-online.hu

Okl. gépészmérnök, okl. szakmérnök, Középiskolát 1968-ban a Bólyai János Textilipari Technikum fonó szakán végezte. 1974-ben a Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Kar textiltechnológia szakon okleveles gépészmérnöki diplomát szerzett. 1974-2009 között a Könnyűipari Műszaki Főiskola, majd az Óbudai Főiskola Rejtő Sándor Könnyűipari Kar oktatója. 1992-től az INGTEX Bt ügyvezetője, amely a hazai textiles vállalatokon túl a szakmai tanulmányutakat támogatta. 2009-2011 között, nyugdíjazásáig a Zoltek Zrt. szénszál gyártó cégnél a kutatás és fejlesztés területén dolgozott. Több jegyzet, tankönyv és számos szakcikk szerzője. 2014-ben Eötvös díjas. Hazai és külföldi konferenciák rendszeres előadója.
Prátser András

Email: pratsera@gmail.com

Gépészmérnök, szövő technikus. Textiles ismereteket a Rejtő Sándor Fonó- és Szövőipari Technikumban (1963–1967) és a Moszkvai Textil Egyetemen (1967–1972) szerzett. Győrben, majd Pápán szövödékben dolgozott, majd Győrben egy országos alkatrész ellátó hálózatot alakított ki. 1982 óta termelésirányítói vezetőként dolgozott két vállalatnál is. 60 évesen küldték el nyugdíjba.
Némethné dr. Erdődi Katalin

Email: erdodi.katalin04@gmail.com

Okl.gépészmérnök, mérnök-tanár, textilipari gyártástervező szakmérnök, minőségirányítási menedzser és auditor. 1986-ban egyetemi doktori, 2009-ben PhD fokozatot szerzett. Középiskolai tanulmányait a Rejtő Sándor Fonó- és Szövő-ipari Technikumban (1963–1967) végezte. 1972-től a Könynyűipari Műszaki Főiskola Textiltechnológiai Tanszékén, majd 2010-től az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Karán végzett oktató és kutató munkát, 1987-től főiskolai, 2011-től egyetemi docensként. Szakterülete: kötő- hurkoló-ipari technológiák, -termékek, gyártmánytervezés, minőségirányítás.1996-tól Calidad Bt. ügyvezetője.
Tóth György

Email: adriag1893@gmail.com

Okl.gépészmérnök, okl.hurkoló és konfekcióipari szakmérnök, ruhaipari szakértő. Hazai és nemzetközi gépipari és ruhaipari gyakorlattal az állami szektorban, majd magánvállalkozásban. Iparjogvédelmi és műszaki szakértő. Hazai és nemzetközi ipartörténeti testületek tagja. Magángyűjtőként a „ctg Varrógépmúzeum” tulajdonosa és fenntartója. Kiemelt szakterülete a ruhaipari gépek és a ruhaipar technikatörténete.
Dr. Víg András

Email: vig.andras@vbk.bme.hu

Vegyészmérnök, kémiai tudomány kandidátusa, a BME habilitált doktora, egyetemi magántanár. Textilkémiai ismereteket a Than Károly Könnyűipari Vegyészeti Technikumban (1967–1971) és a Moszkvai Textilipari Egyetemen (1971–1976, okleveles vegyészmérnök, 1979-1982 kémiai tudomány kandidátusa), ipari gyakorlatot a Pamutnyomóipari Vállalat Goldberger Textilnyomógyárában (1976-1977)szerzett.1982 óta a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szerves Kémia és Technológia Tanszékén végez oktató és kutató munkát.1995-ben habilitált, 1996-ban címzetes egyetemi tanárrá nevezték ki. Aktívan részt vesz a nemzetközi (IFATCC) és a hazai (TMTE Kolorista Szakosztály, MTA Természetes Polimerek Munkabizottság) tudományos közéletben.