2014-ben volt 425 éve annak, hogy William Lee feltalálta a kötőszéket, a mai kötőgépek ősét. Ennek alkalmából készült a Magyar Textiltechnika cikke, mely összefoglalja a kötés és a különböző fajta kötőgépek kialakulásának történetét.
Mindennapjainkat megkeserítheti az allergia, a szervezet téves immunválasza. Az emberi szervezet allergiás reakcióját a testen viselt ruhadarabok is kiválthatják. A Magyar textiltechnika cikke a ruhaallergiával kapcsolatos ismereteket foglalja össze.
A vetélőnélküli szövőgépeken a kedvező vetülékbeviteli körülmények folytán, a gépeken a fonalfeszültség-különbség okozta kelmecsíkosság kiküszöbölésére az 1960-as években kezdődött a zavartalan, azonos fonalfeszültségű fonaladagolást megvalósító fonallefejtők fejlesztése.
A textilszálak feldolgozása során a technológia javításán túlmenően a szövési körülményekre is fokozott figyelmet kell fordítani.
A szövőgépeken többségében 5000–20 000 láncfonalból alakítják ki a szövetek hosszanti fonalrendszerét (láncrendszer).
A nanotechnológiákról az utóbbi években az elméleti szakemberek és kutatók számos publikációt jelentettek meg, ami mára kezdi átlépni a kereskedelemi, a gyakorlati alkalmazás küszöbét.
A fonalszakadás, ami a textilgyártás során a legtöbb zavar okozója, statisztikai szempontból ritka eseménynek, „balesetnek” tekinthető.